Mob. tel. 868396829

El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt

Adresas:   Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

 

 

Šių metų balandžio 1 d. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija tapo  pasaulinio ENO mokyklų tinklo asosiacijos koordinatore šalies mastu.

Kas tai yra ENO ir kokios jos funkcijos?

ENO (ENVIRONMENT ONLINE) – APLINKOS SAUGOJIMAS NUOTOLINIU BŪDU –pasaulinis mokyklų ir bendruomenių tinklas, skirtas darniam vystymuisi, tvarumui stiprinti ir gerinti. Ši asosiacija buvo įsteigta 2009 metais Suomijoje, Joensuu miestelyje ir šiuo metu prie tinklo yra prisijungę daugiau nei 100 šalių iš viso pasaulio.

Pagrindins tinklo šūkis yra –ENO makes us ONE  („ENO suvienija“ mus arba dar kitaip: „Mes dalinamės vienu tikslu, bet žinome, kad yra 1000 būdų jį įgyvendinti“).

Vienas iš pagrindinių asosiacijos tikslų yra ugdyti sąmoningumą ir ekologinį raštingumą susijusį su klimato kaita ir jos padarinias mūsų Žemėje.

Pagrindinės tinklo veiklos būtų šios: ENO medžių sodinimo dienos, ENO orų stebėjimo savaitė, energijos taupymo savaitė, veiklos, skirtos vandens tausojimui bei įvairios ENO kūrybinės dirbtuvės.

Visa gimnazijos bendruomenė džiaugiasi galimybe prisidėti prie šio kilnaus tikslo ir tikisi aktyvaus kitų EKO tinklo narių

bendradarbiavimo pasauliniame ENO tinkle.

SODINK MEDĮ SU ŽVAIGŽDE HARMONINGAM IR TEISINGAM PASAULIUI-ENO AKCIJA SKIRTA TARPTAUTINEI TAIKOS DIENAI PAMINĖTI

 

Jungtinių tautų organizacija 1981m.  rugsėjo 21d. paskelbė Tarptautine taikos diena, kuri yra minima daugelio pasaulio šalių, o pasaulinis ENO mokyklų ir bendruomenių tinklas tą dieną pamini jau eilę metų sodindamas medžius ir tokiu būdu prisidėdamas prie gamtos tausojimo ir saugojimo. Nepaisydamas vis dar pasaulyje siaučiančios pandemijos, ENO tinklas ir šiais, 2021m., paminėjo Tarptautinę taikos dieną ir organizavo akciją  „Sodink medį su žvaigžde harmoningam ir teisingam pasauliui“. Džiaugiamės ir mes galėdami prisidėti prie šios šaunios akcijos drauge su kitais dalyviais NET  iš 100 pasaulio šalių, tarp kurių pirmieji sodintojai buvo Okeanijos dalyviai ir paskutinieji - mokiniai iš Havajų salyno.

Mūsų gimnazijos šeštos klasės mokiniai drauge su auklėtoja šią dieną ne tik sodino šermukšnius, bet ir pasikvietė ypatingą svečią - legendinės „Žalgirio“ kartos krepšininką Mindaugą Arlauską. Gimnazistai smalsiai klausinėjo buvusį krepšininką apie jo pasiekimus krepšinio pasaulyje bei karjeros vingius pabaigus sportininko kelią. Akcijai pasibaigus, visi įsiamžino fotosesijoje su legendiniu „Žalgirio“ krepšininku.J

Tačiau tuo dar diena nesibaigė: pasodinę medžius keli mokiniai jungėsi į nuotolinę tarptautinę konferenciją, kurios metu drauge su anglų k. mokytoja pasakojo dienos įspūdžius kitų šalių dalyviams, klausėsi jų istorijų. Konferencijoje taip pat dalyvavo Vesta Aleknavičiūtė - vyresnioji VDU Botanikos sodo specialistė, kuri papasakojo apie VDU  Botanikos sodo Birutės Galdikas ąžuoliukų giraitės įkūrimą.

Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios akcijos: gimnazijos administracijai, talkinusiems mokytojams, svečiams, na ir, žinoma, šauniems mūsų 6a klasės gimnazistams. 

ENO ART

 

        Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija 2021 metų pavasarį dalyvavo ENO pasaulinio mokyklų ir bendruomenių tinklo tvarumui gerinti konkurse ENO ART. Mokiniai iš įvairių pasaulio šalių iš antrinių žaliavų  turėjo pagaminti savo šalies nykstančios gyvūno rūšies 3D modelį. Konkurse dalyvavo net 119 mokyklų iš 14 šalių ir 3 žemynų. 

 

 

SODINAME MEDŽIUS SU ENO-PASAULINIU MOKYKLŲ IR BENDRUOMENIŲ TINKLU TVARUMUI GERINTI

 

Tarptautinę biologinės įvairovės dieną mini visas pasaulis, taip pat ir Lietuva. Nuo 2004 metų šią dieną pažymi ir pasaulinis mokyklų ir bendruomenių tinklas ENO. Daugiau nei 10 000 mokyklų iš viso pasaulio (157 šalių) per metus pasodino net 30 milijonų medžių!  „Gyvi medžiai -  neatsiejama mūsų ekosistemos dalis, jei jie išnyks, pasaulis sugrius, palikdamas tik saują pelenų, nes medžiai yra tie oro generatoriai, kurie be galo reikalingi gyvybei Žemėje palaikyti“.

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, visai neseniai tapusi ENO tinklo dalimi, taip pat prisijungė prie  šios puikios iniciatyvos. Gimnazijos mokiniai   medžių sodinimo akcijoje pasodino    net 200 pušaičių! Sodindami pušis gimnazistai ne tik sužinojo, koks dirvožemis labiausiai tinka šiems medžiams, kaip jas prižiūrėti, kur ir kokiu tikslu panaudojama pušies mediena, o taip pat įsipareigojo rūpintis medžiais, bei stebėti, kaip jie auga ir tvirtėja. Sakome didelį AČIŪ organizatoriams ir akcijos dalyviams, neabejingiems Žemės  ir jos žaliojo rūbo ateičiai. 

DVIŠALIS PROJEKTAS TARP SUOMIJOS IR LIETUVOS „ENVIRONMENT“

 

Prezidento Valdo Adamkaus 5a kl. gimnazistai dalyvavo dar viename tarptautiniame dvišaliame projekte „Environment“, skirtame Pasaulinei aplinkos dienai paminėti. Projekto partneriai -  9-os klasės mokiniai iš Suomijos Joensuu miestelio (ENO būstinė).

Projekto metu mokiniai turėjo užpildyti 6 klausimynus, susijusius su gyvenama vieta, augintiniais, nufotografuoti prišiukšlintas vietas aplink gyvenamą vietą  ir  nuotraukas nusiųsti projekto partneriams, surinkti informaciją apie tai, kokios medžiagos yra perdirbamos mūsų šalyje ir kokiuose miestuose randasi perdirbimo centrai. Taip pat mokiniai, naudodamiesi įvairioms mobiliosiomis aplikacijomis, matavo triukšmą skirtingose vietose: namuose, gatvėje, parduotuvėje ir t.t., skaičiavo transporto priemones, pravažiuojančias pro jų gyvenamąją vietą.

Projekto pabaigą vainikavo bendra suomių ir lietuvių pamoka, kuri įvyko birželio 3 d. ir kurios metu mokiniai buvo supažindinti su rezultatais Joensuu miestelyje ir Kaune. Mokiniai lygino rezultatus, taip pat trumpai pristatė savo gimtuosius miestus, atsakinėjo vieni į kitų klausimus. Dėkojame projekto iniciatorei Maire Turunen, kuri organizavo šį projektą, taip pat tariame didelį AČIŪ 5 a kl. mokiniams, kurie nuolat dalyvauja įvairiose tarptautinėse veiklose ir norime tikėti,  kad tai ne paskutinis projektas, įgyvendinamas kartu  su ENO partneriais.

 

 

 

PEACE IS GREEN- EVERY ACT MATTERS-DIDŽIAUSIAS IR ILGIAUSIAS PASAULINIS ONLINE RENGINYS SKIRTAS PASAULINEI APLINKOS DIENAI PAMINĖTI

 

Birželio 5 d. –Pasaulinė aplinkos diena, kurią mini visas pasaulis, visi tie, kurie neabejingi klimato pokyčiams mūsų planetoje, visi tie, kuriems rūpi Žemė, kurioje mes gyvename ir kaip mes gyvename.

Birželio 4-5 d. įvyko pasaulinis 24 val. trukmės on line renginys, skirtas  Pasaulinei Aplinkos dienai paminėti, kurį organizavo ACTNOW nevyriausybinė Indijos  organizacija drauge su ENO pasauliniu mokyklų ir bendruomenių tinklu tvarumui gerinti. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija visai neseniai tapo ENO koordinatore Lietuvoje ir džiaugiasi suteikta galimybe sudalyvauti šiame pasauliniame nuotoliniame renginyje.

Renginio vedėjai Rajiv K Shrivastava (Indijos ACTNOW NGO įkūrėjas), JK Singh (Indijos Brookfield tarptautinės mokyklos direktorius), Jamie Herreli (žinių diktorė iš Filipinų, Miss Visata 2014), Rony Antony (ENO koordinatoris iš Taivano) be paliovos kalbino renginio garbės svečius, vedė diskusijas, renginio dalyvius, dalinosi įvairia video medžiaga, skaidrėmis. Renginyje dalyvavo 42 ENO koordinatoriai (tam tarpe ir Lietuvos), garbės svečiai iš viso pasaulio: Jungtinių Tautų generalinė sekretorė, JT Aplinkosaugos programos direktorė INGER ANDERSON, buvusi Suomijos prezidentė TARJA HALONEN, Suomijos užsienio reikalų ministras PEKKA HAAVISTO, Meksikos Prezidento patarėja klimato klausimais Dr. NORMA PATRICIJA MUNOZ, ENO įkūrėjas MIKA VANHANEN ir daugelis kitų. Tai jau antrus metus iš eilės vykstantis renginys, prie kurio galėjo prisijungti visi norintys ir manoma, kad šiais metais galėjo pritraukti NET VIENĄ MILIJONĄ DALYVIŲ iš daugiau nei 100 pasaulio šalių.

24 val. be perstojo vykęs renginys buvo padalintas į 8-ias sesijas, į kurias dalyviai galėjo registruotis juos dominančiomis temomis. Visos temos susiję su gamtosauginėmis problemomis ir būdais, kaip jas išspręsti: gaisrai Žemėje ir kovos būdai, mėlynoji ekonomika (vandenų ekosistemos), švarios upės ir ežerai, dirbama žemė, kuri mus maitina, žolynai ir pelkės-raktas - į mūsų ateitį, mūsų miestai, kalnai ir klimato kaita.

Mokiniai, taip pat galėjo dalyvauti renginyje, prieš tai atlikę tam tikras užduotis. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos gimnazistai 5 kl. mokiniai  prisidėjo prie šio renginio, sukurdami video apie oro užterštumą bei medžių niokojimą, oro taršą, plakatą “ Before and after”. Džiaugiamės ir pradinių klasių mokinių darbais, kuriuos padėjo paruošti mokytojos I. Žebrauskaitė ir V. Janušienė. Mokiniai sukūrė plakatus tema „The Earth will survive, we may not. Act now!“.

 Visi mokinių darbai buvo nusiųsti renginio organizatoriams ir visi dalyviai gaus tarptautinius sertifikatus. Smagu, kad ir mūsų gimnazija galėjo prisidėti prie šio svarbaus renginio mokinių darbais, didžiuojamės suteikta galimybe atstovauti Lietuvai dalyvaudami pasauliniame renginyje ir tikimės pasinaudoti išgirstomis žiniomis ugdant jaunąją kartą sveikoje ir tvarioje aplinkoje. 

KAIP GAMTA ĮTAKOJA MŪSŲ GEROVĘ?

 

 Visi mes gerai žinome, kad gamta ir kiekvieno iš mūsų gerovė yra neatsiejamai susiję tarpusavyje ir turi įtakos darniam vystymuisi. Gamtą galėtume apibūdinti turbūt šitaip:  tai visa pasaulio materija, kuri nėra paliesta žmogaus.
 Gamta- mūsų namai, namai kuriuose mes norime gerai jaustis, patogiai gyventi. Ne išimtis ir mūsų, bei viso pasaulio vaikai, kuriems buvimas gamtoje yra gyvybiškai svarbus jų visuomeniškos, brandžios, atsakingos asmenybės ugdyme. ENO mokyklų tinklo asosiacijos koordinatorė-Suomija (Joensuu) bendradarbiaudama su universiteto studentais, ruošdama mokomąją medžiagą- pamokų planus susijusius su gamta ir kiekvieno iš mūsų gerove, pakvietė tinklo nares prisidėti prie šio veiksmo mokinių darbais- paruošti plakatą tema: „Kaip gamta įtakoja mūsų gerovę?“ Mažieji  mūsų gimnazistai džiugiai priėmė šį iššūkį ir nupiešė daug spalvotų piešinių-plakatų.  Tariame didelį ačiū mūsų mokiniams ir tikime, kad tai bus ne paskutinis kartas atliekant įvairias ENO veiklas.

ENO MENŲ DIRBTUVĖS- 3D NYKSTANČIO GYVŪNO MODELIO KONKURSAS

 

Nežiūrint į tai, kad mūsų gimnazija vos prieš mėnesį tapo ENO pasaulinio mokyklų ir bendruomenių tinklo tvarumui gerinti koordinatore, gimnazijos mokiniai nedelsdami prisijungė prie įvairių tinklo organizuojamų veiklų: medžių sodinimo savaitės, plakatų kūrimo bei pateikė darbus 3D nykstančio gyvūno modelio konkursui. Taigi, kas tai per konkursas? Mokiniai, naudodami antrines žaliavas, turėjo pagaminti nykstančios gyvūno rūšies Lietuvoje 3D modelį. Prieš pateikdami modelį konkursui, mokiniai turėjo aprašyti, kokias medžiagas naudojo jo kūrimui, nufotografuoti jį, įvardinti tikslų gyvūno pavadinimą, bei trumpai aprašyti priežastis, kurios įtakojo gyvūno populiacijos sumažėjimą. Nuoširdžiai džiaugiamės visais mokiniais, kurie nepabūgo sudalyvauti konkurse ir pateikė daug kūrybinių minčių bei idėjų, tačiau atrinkti turėjome tik 5 darbus. Komisijos vertinimui nusiuntėme penkių gimnazistų modelius, kuriais galite pasigrožėti ir Jūs.  Belieka palinkėti kūrinių autoriams didelės sėkmės ir tikėtis puikių rezultatų.

 

Priėmimo tvarka

 

 

Priimtų mokinių į priešmokyklinio ugdymo grupę sąrašas

Priimtų mokinių į 1 klasę sąrašas

Priimtų mokinių į 2 klasę sąrašas

Mokinių, priimtų į 3 klases nėra, nes neturime laisvų vietų.

Priimtų mokinių į 4 klasę sąrašas

Priimtų mokinių į 5 klasę sąrašas

Mokinių, priimtų į 6 klases nėra, nes neturime laisvų vietų.

Priimtų mokinių į 7 klasę sąrašas

Priimtų mokinių į 9 klasę sąrašas

Priimtų mokinių į 10 klasę sąrašas

Priimtų mokinių į 11 klasę sąrašas

 

 Prašymai pradėti mokytis 2021-2022 m.m. pradedami registruoti elektroniniu būdu per savivaldybės elektroninę sistemą (https://imokykla.kaunas.lt) nuo 2021 m. balandžio 1 d. 12.00 val.  Po gegužės 31 d. prašymai per informacinę sistemą nepriimami, prašymus galima pateikti tiesiogiai gimnazijai elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. . Prašymo padavimo data ir laikas neturi jokios įtakos priimamų mokinių eiliškumui.

 

Gimnazija įgyvendina Ekologijos ir aplinkos technologijų ugdymo sampratos elementus, mokiniai priimami iš visos Savivaldybės teritorijos bei kitų Lietuvos miestų, laisvu savo pačių ir (ar) tėvų apsisprendimu (teritorinis principas – netaikomas).

Ugdymas grindžiamas bendrosiomis programomis, į kurių  turinį integruojamas  Ekologijos ir aplinkos technologijų ugdymo sampratos turinys.

 

Į gimnaziją mokiniai priimami mokytis pagal:

– priešmokyklinio ugdymo;
– pradinio ugdymo (1-4 klasės);
– pagrindinio ugdymo pirmosios dalies (5-8 klasės);
– pagrindinio ugdymo antrosios dalies (I-II klasės);
– vidurinio ugdymo (III-IV klasės) programas.

 

Numatomas klasių komplektų skaičius 2021-2022 m.m.:

Klasės

Priešm.ugd.

1

2

3

4

5

6

7

8

I

II

III

IV

Komplektų skaičius

2

4

4

4

4

4

4

3

3

2

2

2

2

 

Laisvų vietų skaičius 2021-2022 m.m.:

Klasės

Priešm.ugd.

1

2

3

4

5

6

7

8

I

II

III

IV

Mokinių skaičius

0

0

0

0

0

0

0

0

5

0

10

60

6

 

Mokiniai į gimnaziją priimami pateikus:

 • prašymą; 
 • asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
 • specialiuosius poreikius įrodančių dokumentų kopijas (jeigu tokie nustatyti);
 • teisės aktuose nustatytos formos pažymą apie vaiko sveikatą;
 • mokymosi pasiekimų įteisinimo arba atitinkamos ugdymo programos baigimo dokumentą;
 • 2 dokumentines foto nuotraukas;
 • priimant į pradinio ugdymo programą pateikiama rekomendacija pradinių klasių mokytojui.

 

Mokinių priėmimą į gimnaziją reglamentuoja:

Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašas (patvirtintas LR švietimo ir mokslo ministro 2004 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. ISAK-1019, 2018 m. balandžio 5 d. įsak.Nr. V-322 redakcija) (žr. 9.4. punktą);

 

Priėmimo mokytis į Prezidento Valdo Adamkaus gimnaziją tvarkos aprašas(suvestinė redakcija).

Gimnazijos priėmimo komisijos sudėtis, jos darbo reglamentas. Komisijos darbo vieta: Bitininkų g. 31. Priėmimo mokytis komisijos posėdžių  laikas nustatytas Darbo reglamente. 

 

 

 • Teisės aktai reglamentuojantys mokinių priėmimą į miesto mokyklas 2021-2022 m. m.
 • Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2004 m. birželio 25 d. įsakymas Nr. ISAK-1019 „Dėl Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašo patvirtinimo“
 • Kauno miesto savivaldybės tarybos 2018 m. vasario 6 d. sprendimas Nr. T-33 „Dėl priėmimo į Kauno miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo patvirtinimo“
 • Kauno miesto savivaldybės tarybos 2021 m. kovo 23 d. sprendimas Nr. T-121 „Dėl priešmokyklinio ugdymo grupių ir klasių komplektų skaičiaus Kauno miesto savivaldybės biudžetinėse bendrojo ugdymo mokyklose 2021-2022 mokslo metais nustatymo, pritarimo priešmokyklinio ugdymo grupių ir klasių komplektų skaičiui viešosiose švietimo įstaigose, kuriose Kauno miesto savivaldybė yra dalininkė, 2021-2022 mokslo metais ir prašymų priimti mokytis priėmimo laiko nustatymo“
 • Kauno miesto savivaldybės tarybos 2021 m. kovo 23 d. sprendimas Nr. T-120 „Dėl Kauno miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloms biudžetinėms įstaigoms aptarnavimo teritorijas asmenims priimti mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą, pradinio ugdymo programą, pagrindinio ugdymo programos I ir II dalis priskyrimo“ .

 

 

Dėl epidemiologinės situacijos Lietuvoje, visi interesantai aptarnaujami tik nuotoliniu būdu.

Dokumentai priimami elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Atsakingas asmuo – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Žebrauskaitė.
Adresas: Bitininkų g. 31, LT-46376 Kaunas
Tel. 8 683 96829 

 

Kviečiame  tėvelius į nuotolinę ATVIRŲ DURŲ dieną.

Informacija ruošiama

Informacija atnaujinama

 

 

Gimnazijos Naujienos
Ar manote, kad Vilniuje jau išnaršėte kiekvieną gatvę bei kiekvieną kampelį?
Ar manote, kad Vilniuje jau išnaršėte kiekvieną gatvę bei kiekvieną kampelį?
Rugsėjo 23 d. minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Lietuvos žydų tragediją prisimenant bibliotekoje parengta knygų parodėlė.
Rugsėjo 23 d. minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Lietuvos žydų tragediją prisimenant bibliotekoje parengta knygų parodėlė.
SODINK MEDĮ SU ŽVAIGŽDE HARMONINGAM IR TEISINGAM PASAULIUI-ENO AKCIJA SKIRTA TARPTAUTINEI TAIKOS DIENAI PAMINĖTI
SODINK MEDĮ SU ŽVAIGŽDE HARMONINGAM IR TEISINGAM PASAULIUI-ENO AKCIJA SKIRTA TARPTAUTINEI TAIKOS DIENAI PAMINĖTI
Neseniai mus pasiekė Respublikinio Muzikos Festivalio „Keliaujanti daina“, kuris vyko šių metų gegužės mėnesį, rezultatai.
Neseniai mus pasiekė Respublikinio Muzikos Festivalio „Keliaujanti daina“, kuris vyko šių metų gegužės mėnesį, rezultatai.
Sekmadienį nuaidėjo 21-oji Aleksoto šventė
Sekmadienį nuaidėjo 21-oji Aleksoto šventė "Aleksotas - gamtos namai".
Raides mokytis juk daug įdomiau STEAM būdu 🔠 🍂 😊
Raides mokytis juk daug įdomiau STEAM būdu 🔠 🍂 😊
Vasaros pabaigoje, rugpjūčio mėnesį, trims mūsų gimnazijos mokinėms nusišypsojo laimė išvykti į Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuotą tarptautinę ,,Ambasadorių stovyklą
Vasaros pabaigoje, rugpjūčio mėnesį, trims mūsų gimnazijos mokinėms nusišypsojo laimė išvykti į Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuotą tarptautinę ,,Ambasadorių stovyklą" tema ,,Sustainable development".
11 ab mokiniai su auklėtojomis atidarė kelionių sezoną vykdami į Anykščių apylinkes.
11 ab mokiniai su auklėtojomis atidarė kelionių sezoną vykdami į Anykščių apylinkes.
NACIONALINIAI ETWINNING APDOVANOJIMAI Saulėtą ir šiltą rugpjūčio dieną į šventę, vykusią Vilniaus Universiteto Botanikos sode, susirinko apie 150 mokytojų bei mokyklų vadovų iš visos Lietuvos. Renginyje tradiciškai išdalinti programos „eTwinning“ nacional
NACIONALINIAI ETWINNING APDOVANOJIMAI Saulėtą ir šiltą rugpjūčio dieną į šventę, vykusią Vilniaus Universiteto Botanikos sode, susirinko apie 150 mokytojų bei mokyklų vadovų iš visos Lietuvos. Renginyje tradiciškai išdalinti programos „eTwinning“ nacional
Rugsėjo 1-osios akimirkos Fotografavo Reda Janušauskienė
Rugsėjo 1-osios akimirkos Fotografavo Reda Janušauskienė
Rugsėjo 1-osios rytą Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje naujus mokslo metus pradėjo per tūkstantį mokinių. Šventiškai nusiteikę mokytojai, gimnazijos svečiai, mokinių artimieji vaikams linkėjo sėkmės moksle, kantrybės ir svarbiausia sveikatos.
Rugsėjo 1-osios rytą Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje naujus mokslo metus pradėjo per tūkstantį mokinių. Šventiškai nusiteikę mokytojai, gimnazijos svečiai, mokinių artimieji vaikams linkėjo sėkmės moksle, kantrybės ir svarbiausia sveikatos.
Pradinių klasių mokiniai prevencinės programos “Obuolio draugai” pamokoje turėjo viešnią - bibliotekos vedėją Redą Janušauskienę
Pradinių klasių mokiniai prevencinės programos “Obuolio draugai” pamokoje turėjo viešnią - bibliotekos vedėją Redą Janušauskienę

 

      Ar manote, kad Vilniuje jau išnaršėte kiekvieną gatvę bei kiekvieną kampelį? Žinias apie Vilnių padėtų praplėsti 7b klasės mokiniai, traukiniu rugsėjo 22 d. kartu su auklėtoja R. Matulaitiene ir bibliotekos vedėja R. Janušauskiene nuvykę į sostinę. Ar lankėtės vienoje iš patraukliausių Vilniaus senamiesčio vietų - Literatų gatvėje? Štai 7b klasės mokiniai ten užsuko bei susipažino su originaliai įamžintu lietuvių klasikų atminimu. Ar lankėtės Valdovų rūmų odinių skirtukų, apyrankių gaminimo edukacijoje? Ar suskaičiavote, kiek fontanų trykšta Bernardinų sode? Ar žinote, kiek laiko užtrunka apkeliauti Vilniaus senamiestį? Į šiuos ir kitus klausimus 7b klasės mokiniai jau žino atsakymus.
Jaunoji žurnalistė Indrė Stralkutė
 

 

Rugsėjo 23 d. minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Lietuvos žydų tragediją prisimenant bibliotekoje parengta knygų parodėlė.
Bibliotekos vedėja Reda Janušauskienė

 

SODINK MEDĮ SU ŽVAIGŽDE HARMONINGAM IR TEISINGAM PASAULIUI-ENO AKCIJA SKIRTA TARPTAUTINEI TAIKOS DIENAI PAMINĖTI
 
      Jungtinių tautų organizacija 1981m. rugsėjo 21d. paskelbė Tarptautine taikos diena, kuri yra minima daugelio pasaulio šalių, o pasaulinis ENO mokyklų ir bendruomenių tinklas tą dieną pamini jau eilę metų sodindamas medžius ir tokiu būdu prisidėdamas prie gamtos tausojimo ir saugojimo. Nepaisydamas vis dar pasaulyje siaučiančios pandemijos, ENO tinklas ir šiais, 2021m., paminėjo Tarptautinę taikos dieną ir organizavo akciją „Sodink medį su žvaigžde harmoningam ir teisingam pasauliui“. Džiaugiamės ir mes galėdami prisidėti prie šios šaunios akcijos drauge su kitais dalyviais NET iš 100 pasaulio šalių, tarp kurių pirmieji sodintojai buvo Okeanijos dalyviai ir paskutinieji - mokiniai iš Havajų salyno.
Mūsų gimnazijos šeštos klasės mokiniai drauge su auklėtoja šią dieną ne tik sodino šermukšnius, bet ir pasikvietė ypatingą svečią - legendinės „Žalgirio“ kartos krepšininką Mindaugą Arlauską. Gimnazistai smalsiai klausinėjo buvusį krepšininką apie jo pasiekimus krepšinio pasaulyje bei karjeros vingius pabaigus sportininko kelią. Akcijai pasibaigus, visi įsiamžino fotosesijoje su legendiniu „Žalgirio“ krepšininku.
Tačiau tuo dar diena nesibaigė: pasodinę medžius keli mokiniai jungėsi į nuotolinę tarptautinę konferenciją, kurios metu drauge su anglų k. mokytoja pasakojo apie dienos įspūdžius kitų šalių dalyviams, klausėsi jų istorijų. Konferencijoje taip pat dalyvavo Vesta Aleknavičiūtė - vyresnioji VDU Botanikos sodo specialistė, kuri papasakojo apie VDU Botanikos sodo Birutės Galdikas ąžuoliukų giraitės įkūrimą.
Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios akcijos: gimnazijos administracijai, talkinusiems mokytojams, svečiams, na ir, žinoma, šauniems mūsų 6a klasės gimnazistams.
 
   
         
   
         
   
         
     

 

     Neseniai mus pasiekė Respublikinio Muzikos Festivalio „Keliaujanti daina“, kuris vyko šių metų gegužės mėnesį, rezultatai. Festivalyje pasirodė 149 kolektyvai ir solistai. Iš viso dalyvavo 497 mokiniai iš visos Lietuvos. Komisijos sprendimu, mūsų mokyklos vokalo studijos „FORTŪNA“ mergaičių ansamblis tapo vienu iš trijų atrinktų nominantų 7-10 metų amžiaus grupėje, ir pelnė Nominaciją „Keliaujančios dainos harmonija”. Mokinius paruošė muzikos mokytoja Sigita Serbentienė.

 

Sekmadienį nuaidėjo 21-oji Aleksoto šventė "Aleksotas - gamtos namai". Tradiciškai šventė vyksta mūsų gimnazijos kaimynystėje - VDU Botanikos sode. Ir nors praėjęs sekmadienis nelepino šiltu oru, mūsų gimnazijos dainorėliai (muzikos mokytoja S. Serbentienė) ir šokėjos ( vadovė E. Rutkauskienė) sulaukė karštų publikos plojimų, praskaidrino rudenišką nuotaiką. Mūsų jaunųjų artistų indėlis į šventiškos nuotaikos kūrimą buvo įvertintas ir Aleksoto bendruomenės pirmininkės padėka.

 

   
         
   
         
   
         
     

 

     Raides mokytis juk daug įdomiau STEAM būdu 🔠 🍂 😊
Naudojome dėdės Rudenėlio pamestas gamtos gėrybes (medžių lapus, šakas, giles, kaštonus ir cukinijas), tyrinėjome ir skaičiavome kiek ir kokių raidžių prireiks, o kurios pasikartos dėliojant raideles žodžiams: „RUDUO" ir „SMALSIUKAI“. 🍁🍂
 

 

     Vasaros pabaigoje, rugpjūčio mėnesį, trims mūsų gimnazijos mokinėms nusišypsojo laimė išvykti į Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuotą tarptautinę ,,Ambasadorių stovyklą" tema ,,Sustainable development". Stovykloje 15 lietuvių ir 15 kipriečių diskutavo pasaulio darnumo ir tvarumo temomis, aptarė ir ieškojo opių klimato kaitos bei užterštumo problemų sprendinių, kūrė savo tvarias iniciatyvas, dalyvavo mokymuose, taip pat aplankė Larnakos druskų ežerą ir miestą, Troodos kalnų parką ir Greko iškyšulį.
Džiaugiamės tarptautine veikla Darnios programos srityje.
 
   
         
   

 

   11 ab mokiniai su auklėtojomis atidarė kelionių sezoną vykdami į Anykščių apylinkes. Iš pat ankstyvo ryto, kaip ir dera ekologiškos gimnazijos mokiniams, visi pasivaikščiojo Eco basakojų taku. Vėliau gėrėjimasis apylinkėmis pakilus Medžių lajų taku ir žvelgiant iš apžvalgos bokšto. Vienuoliktokai drąsiai perbėgo per kabantį lynų tiltą, aplankė Karalienės liūną 🙂 Daug mokiniai sužinojo užsukę į Antano Baranausko ir Antano Vienuolio klėtelę. O kelionės pabaigai apsilankymas Labirintų parke, Išvyką pasisekė, nes ir oras puikus, ir bendravimas malonus, ir patirta daugybė įspūdžių.

 

   
   
   
   
   
   
 

 
NACIONALINIAI ETWINNING APDOVANOJIMAI
Saulėtą ir šiltą rugpjūčio dieną į šventę, vykusią Vilniaus Universiteto Botanikos sode, susirinko apie 150 mokytojų bei mokyklų vadovų iš visos Lietuvos. Renginyje tradiciškai išdalinti programos „eTwinning“ nacionaliniai apdovanojimai: Nacionaliniai kokybės ženkleliai, nacionalinio konkurso „Geriausias Lietuvos „eTwinning“ projektas 2021” ir programos „eTwinning“ mokykla“ 2021-2022 pažymėjimai. Džiaugiamės, kad ir mūsų gimnazija buvo įvertinta už dalyvavimą “eTwinning” projektuose, o už projektą “Winter Activities in Corona time” gimnazija gavo nacionalinį kokybės įvertinimą drauge su “eTwinning mokyklos” ženkleliu. Smagu būti įvertintiems ir tikimės, kad ir šiais mokslo metais mūsų gimnazijos mokiniai mielai įsitrauks ir aktyviai dalyvaus įvairiuose eTwinning projektuose. Palinkėkime jiems sėkmės smile
 

 

Rugsėjo 1-osios akimirkos

Fotografavo Reda Janušauskienė
 

 

Rugsėjo 1-osios rytą Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje naujus mokslo metus pradėjo per tūkstantį mokinių. Šventiškai nusiteikę mokytojai, gimnazijos svečiai, mokinių artimieji vaikams linkėjo sėkmės moksle, kantrybės ir svarbiausia sveikatos.

 

 

Pradinių klasių mokiniai prevencinės programos “Obuolio draugai” pamokoje turėjo viešnią - bibliotekos vedėją Redą Janušauskienę, kuri papasakojo apie reikšmingus pokyčius šiuolaikinių žmonių gyvenime. Juk sunku įsivaizduoti, kad kažkada nebuvo kompiuterių, mobiliųjų telefonų, transporto priemonių įvairovės. Mokiniai geriau suprato, kad pokyčiai yra mūsų gyvenimo dalis ir kad mes galime sėkmingai prisitaikyti prie naujų aplinkybių.
2a klasė