NORDPLUS JUNIOR PROJEKTO „SUSTAINABLE COMMUNITY FOR SUSTAINABLE SCHOOLS“ ( SC4SS) PIRMASIS PROJEKTO PARTNERIŲ SUSITIKIMAS TALINE

10/10/2022-14/10/2022

 

Spalio 10-14 d. įvyko pirmasis Nordplus Junior tarptautino projekto SC4SS partnerių susitikimas drauge su kolegomis iš Talino ir Selfoss miestų (Islandija). Keturios mokytojos iš Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos : V.Kaušienė, E. Sakavičienė V. Janušienė ir A. Uysaler turėjo galimybę ne tik susipažinti su Estijos ir Islandijos švietimo sistemomis, bet ir  visą savaitę stebėti Estijos mokytojų pamokas tiek mokyklos viduje, tiek ir už jos ribų, dalyvauti grupinėse veiklose, diskusijose su kolegomis ir mokiniais.

Pirmąją projekto dieną Lasnamaja mokyklos atstovai organizavo išvyką į Pakri pelkes. Jos metu vienuoliktos klasės mokiniai kartu su mokytojais dalyvavo pamokoje nestandartinėje aplinkoje. Mokyklos direktorius mokiniams ir  projekto svečiams pristatė pelkių ekosistemas, aiškino, kaip susidarė pelkės, kokie yra nuolat pelkėse vykstantys procesai, augantys augalai, kokie gyvūnai gyvena jose. Buvo įdomu išgirsti, kaip atskirti pavojingas ir saugias vietas pelkėje suteikiant asociacijas su mums visiems puikiai žinomu šviesoforu. Pamokai pasirinkta vietovė parodė, kad mokytis gamtoje galima ne tik saugiose, populiariose, dažnai lankomose vietose, kaip parkai, botanikos sodai, bet ir savo unikalumu išsiskiriančiose pelkėse.

Visą savaitę mokytojai turėjo galimybę stebėti įvairias pamokas: chemijos, estų k., matematikos, anglų k, rusų k ir kt., palyginti savo darbo metodus su kolegų iš Estijos, stebėti jų taikomus mokymo metodus, būdus, ICT taikymą pamokų metu, darbą grupėse. Taip pat mokytojai apžiūrėjo mokyklos edukacines erdves, įvairias erdves skirtas mokinių poilsiui ir kūrybinėms veikloms.

Visose stebėtose veiklose buvo integruota tvarumo tema, tad mokytojai turėjo galimybę pamatyti, kaip dirba kolegos, pasidalinti savo patirtimi ir pasisemti naujų žinių bei įkvėpimo.

Na, o paskutinę darbo stebėjimo vizito dieną, mokytojai vedė pamoką „Food waste“ mokiniams iš Estijos, bendravo su mokiniais, išklausė jų mintis apie maisto taupymo svarbą.

Džiaugiamės turėta galimybe ne tik susipažinti su kolegomis iš kitų šalių, bet ir patobulinti bendrąsias, bei dalykines kompetencijas, pažinti estų švietimo sistemą ir jos ypatumus.

 

 

Dar vienas projektas, dar viena galimybė- startuoja naujas „Nordplus“ paprogramės „Nordplus Junior“ projektas SC4SS-Sustainable Community for Sustainable schools

 

Mūsų gimnazijos mokytojai bei kitas dirbantis personalas turės dar vieną naują galimybę, naują iššūkį, sudalyvauti programos „Nordplus“ projekte-SC4SS (Sustainable Community for Sustainable Schools), kuris startuos ateinančių mokslo metų rugsėjo 1 d. ir tęsis metus iki 2023m. rugsėjo 1 d. Visų pirma kas tai per programa?

Nordplus“ programa yra skirta švietimo institucijoms iš Baltijos šalių (Lietuva, Latvija, Estija), Šiaurės šalių (Danija, Islandija, Norvegija, Švedija, Suomija) ir autonominių Šiaurės šalių sričių (Grenlandija, Farerų salos ir Alandų salos). Pagrindiniai “Nordplus” programos tikslai yra švietimo ir mokslo kokybės gerinimas bei inovacijų diegimas, siekis skatinti ilgalaikį švietimo institucijų bendradarbiavimą, pasikeitimą patirtimi ir gerąja praktika bei pasiektų rezultatų sklaidą ir tvarumą. “Nordplus Junior”-programos paprogramė, skirta ikimokyklinio, pradinio, bendrojo ir profesinio mokymo institucijoms. Pagrindinis paprogramės administratorius yra Švedijos aukštojo mokslo taryba-UHR.

Galime pasidžiaugti, kad mūsų gimnazija teikė paraišką, kuri buvo patvirtinta ir mūsų gimnazijos mokytojai drauge su kolegomis iš Estijos ir Islandijos kartu dalinsis patirtimi bei dalyvaus darbo stebėjimo vizituose, lankydamiesi vieni kitų mokymo/si institucijose. Pagrindiniai projekto tikslas yra ugdyti ir tobulinti profesines mokytojų kompetencijas sužinant ir išmokstant naujų mokymo būdų/metodų/mokymo įrankių, kuriuos naudojant pamokose, keistųsi mokinių tvaraus naudojimo įgūdžiai ( tvaraus transporto, mitybos, vandens ), taip pat didėtų mokinių fizinis aktyvumas. Dar vienas ne mažiau svarbus tikslas yra didinti mokinių sąmoningumą, ekologinį raštingumą darnaus vystymosi tema, skatinti juos atsakingai vartoti, bei sveikai maitintis.

Tad belieka palinkėti visai gimnazijos švietimo bendruomenei didelės sėkmės įgyvendinant dar vieną tarptautinį projektą.

Gimnazijos Naujienos
Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija džiaugiasi turėdama galimybę dalyvauti dar viename “Erasmus +” programos KA210 projekte “Fight for Climate Change”
Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija džiaugiasi turėdama galimybę dalyvauti dar viename “Erasmus +” programos KA210 projekte “Fight for Climate Change”
Vasario 2 dieną mūsų gimnazijos 6b klasės mokinė Milena Krutulytė ir 8a klasės mokinė Gabija Graužinytė dalyvavo Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokinių užsienio (anglų) kalbos meninio skaitymo konkurse
Vasario 2 dieną mūsų gimnazijos 6b klasės mokinė Milena Krutulytė ir 8a klasės mokinė Gabija Graužinytė dalyvavo Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokinių užsienio (anglų) kalbos meninio skaitymo konkurse "Blow, blow, the winter wind"
Kai ateina metas aštuntokams mokytis Maironio eilėraštį „Trakų pilis“, atsiranda puiki proga nuvykti į didžiojo poeto namus – Maironio lietuvių literatūros muziejų
Kai ateina metas aštuntokams mokytis Maironio eilėraštį „Trakų pilis“, atsiranda puiki proga nuvykti į didžiojo poeto namus – Maironio lietuvių literatūros muziejų
Kuriu reklamą perskaitytai knygai
Kuriu reklamą perskaitytai knygai

 

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija džiaugiasi turėdama galimybę dalyvauti dar viename “Erasmus +” programos KA210 projekte “Fight for Climate Change” (projekto nr. 2021-2-ES01-KA210-SCH-000047969) drauge su partneriais iš Ispanijos ir Italijos. Š.m. sausio 31-vasario 3d. įvyko pirmasis projekto partnerių susitikimas Valencijoje, kuriame dalyvavo mūsų gimnazijos direktorė R. Mikalauskienė, direktoriaus pav.ugdymui I. Žebrauskaitė ir Erasmus + projektų koordinatorė A. Uysaler drauge su projekto kolegomis iš Ispanijos ir Italijos. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie veiklas, kurios buvo įgyvendinamos projektui prasidėjus, vyko diskusija kokius vertinimo/įsivertinimo įrankius taikyti viso projekto metu, kaip paruošti metodinę medžiagą, kuria vėliau dalinsimės su kolegomis iš kitų ugdymo įstaigų, kokios efektyvios sklaidos priemonės galėtų būti taikomos, aptarti tolimesnio finansavimo klausimai, sudarytas būsimų veiklų planas.

 

 

 

 

 

Vasario 2 dieną mūsų gimnazijos 6b klasės mokinė Milena Krutulytė ir 8a klasės mokinė Gabija Graužinytė dalyvavo Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokinių užsienio (anglų) kalbos meninio skaitymo konkurse "Blow, blow, the winter wind" Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijose.
Mokinės deklamavo anglų autorių poezijos kūrinius, pasirodė išties sėkmingai ir buvo apdovanotos padėkomis. O 6b klasės skaitovė Milena Krutulytė užėmė 2-ą vietą 5-6 klasių mokinių grupėje.
Džiaugiamės mokinių meile poezijai, nuoširdžiu darbu ir laimėjimais.
Anglų kalbos mokytojos Rita Jakinevičienė ir Vita Janušienė
 
 
 
 

 

Kai ateina metas aštuntokams mokytis Maironio eilėraštį „Trakų pilis“, atsiranda puiki proga nuvykti į didžiojo poeto namus – Maironio lietuvių literatūros muziejų. 8a, b, c klasių mokiniai ne tik sužinojo įdomių faktų apie dainiaus kasdienybę, kūrybą, pomėgius, bet ir bandė iššifruoti Maironio buto kodą (taip pavadinta interaktyvi pažintinė edukacija). Dar ne viena karta domėsis šia iškilia Lietuvos asmenybe ir deklamuos skambiausias eiles prie susimąsčiusio Poeto skulptūros.
Lietuvių kalbos mokytojos R. Boreikienė ir R. Matulaitienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kuriu reklamą perskaitytai knygai
Visą sausio mėnesį Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos 6-tų klasių mokiniai vykdė neįprastą užduotį – ruošėsi pristatyti namuose perskaitytas knygas, o kad tai atlikti būtų įdomiau, mokiniai turėjo sukurti dėžutę, kurios viduje atsispindėtų pagrindinė knygos mintis ir tema. Įgyvendinti kūrybines idėjas padėjo dailės mokytoja. Atlikdami užduotį ir ruošdamiesi pristatymui mokiniai lavino savo kūrybinę kompetenciją, o vasario pradžioje rekomenduodami klasės draugams įvairius kūrinius ir demonstruodami savo dėžutes – viešojo kalbėjimo ir komunikacijos kompetencijas. Džiaugiamės aktyviu mokinių įsitraukimu ir pavykusiu projektu!
Lietuvių kalbos mokytojos Emilija Ruzgaitė ir Danutė Ruseckienė, dailės mokytoja Diana Liutkevičienė.