Spalio mėnesį startavo Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos VDU universitetinės klasės gamtamokslinės veiklos. Kiekvienas universitetinės klasės mokinys turi galimybę mokytis pasirinktą dalyką nuotoliniu būdu kartu su universiteto studentais. Mokiniai taip pat atliko gamtamokslinius tiriamuosius darbus VDU Žemės ūkio akademijos laboratorijose. Jie mokėsi išskirti DNR iš gyvūninių ląstelių, naudodamiesi įvairiais medicininiais įrankiais atliko arterinio kraujospūdžio matavimus. Moksleiviai apsilankė agrobiotechnologijų laboratorijoje, susipažino su pagrindiniais darbo in vitro reikalavimais, pasirinko augalų sėklas, kurias sterilino ir sėjo į paruoštas maitinamąsias terpes aseptinėmis sąlygomis. Mokiniai nekantriai laukia savo tiriamųjų rezultatų, kuriuos sužinos atvykę į VDU Žemės ūkio laboratorijas kitą kartą.
Mokytoja Indrė Šlajūtė