Išskirtinė istorijos pamoka – tarptautinis simpoziumas „Europos idėja“
Lapkričio 25 d. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos II A ir B, III A ir B klasių mokiniai kartu su istorijos mokytoja Vinanta Gulbiniene dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto organizuotame tarptautiniame simpoziume „Europos idėja”. Tarptautinis simpoziumas vyko Kauno mieste, nes Kaunas- 2022 metų Europos kultūros sostinė. Simpoziumo dalyvius pasveikino: VDU rektorius prof. J.Augutis, Lietuvos Respublikos Prezidentas G.Nausėda, Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, Ukrainos Prezidentas V.Zelenskij.
Pirmą kartą dalyvavome tiesioginėje keturių Prezidentų-Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rumunijos diskusijoje, ką šiandien reiškia Europa, europietiška civilizacija ir europietiškos vertybės. Kaip šiandien Europą, jos vertybes keičia Rusijos vykdomas karas prieš Ukrainą? Ką reiškia saugi ir tvari Europa?
Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos mokiniai dėkoja Vytauto Didžiojo universitetui už pakvietimą dalyvauti tarptautiniame simpoziume.