Gimnazijos moksleiviai tarptautiniame forume VDU

Gimnazijos moksleiviai tarptautiniame forume VDU
Vasario 24 d. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos 10-11 klasių mokinių atstovai, gimnazijos direktorė Rita Mikalauskienė ir istorijos mokytoja Vinanta Gulbinienė buvo pakviesti dalyvauti VDU organizuotame tarptautiniame forume „Prezidento Volodymyro Zelenskio taikos formulė: bendri Ukrainos ir Lietuvos veiksmai siekiant ilgalaikės taikos“. Susirinkusius forumo dalyvius ir mokinius pasveikino VDU rektorius prof. J. Augutis, Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda. Į susirinkusiuosius nuotoliniu būdu kreipėsi Ukrainos Prezidentas V. Zelenskis. Lietuvos ir Ukrainos politikai, ministrai, ekspertai diskutavo apie energetikos sektoriaus iššūkius ir galimybes atkurti Ukrainos energetikos sektorių po karo, kaip užtikrinti Rusijos atsakomybę už karo ir žmogaus teisių nusikaltimus. Moksleiviai ne tik pagilino anglų kalbos, geopolitikos, bet ir bendravimo, diskusijos įgūdžius.