VANDENS PANAUDOJIMAS TAIKAI-2024 m. PASAULINĖS VANDENS DIENOS TEMA

 

 

Kovo 22 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena, kurios tikslas – skatinti kiekvieno sąmoningą požiūrį į didžiulę vandens svarbą! 2024 m. Pasaulinės vandens dienos tema - "Vandens panaudojimas taikai", o Pasaulinės vandens plėtros ataskaitos pavadinimas - "Vandens panaudojimas taikai ir gerovei". Kaip ir kiekvienais metais taip ir šiais, ENO mini šią dieną drauge su JT organizacija, ir prie jų savo ruožtu jungiamės ir mes-Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija.

Apie 70 % mūsų planetos paviršiaus dengia vanduo, todėl dažnai Žemė vadinama mėlynąja planeta. Apie 97 % viso vandens Žemėje yra jūrose ir vandenynuose,  likę 3 % – gėlo vandens ištekliai. Tačiau ir šie – ne visi prieinami kasdieniam žmogaus vartojimui ir poreikiams: apie du trečdalius (apie 2 %) gėlo vandens sušalęs, sukauptas ledynuose, sniegynuose. 

Kaip žinia, vanduo gali tapti taikos arba karo priežastimi. Kai vandens trūksta, jis užterštas arba kai žmonės turi nevienodas galimybes juo naudotis, įtampa tarp bendruomenių ir šalių gali didėti.

Daugiau kaip 3 mlrd. žmonių visame pasaulyje priklauso nuo vandens, kuris peržengia valstybių sienas. Tačiau iš 153 šalių, kurios su kaimyninėmis šalimis dalijasi upėmis, ežerais ir vandeningaisiais sluoksniais, tik 24 šalys pranešė, kad yra sudariusios bendradarbiavimo susitarimus dėl viso bendro vandens. Dėl to, mes turime skleisti žinią savo draugui, artimui, kaimynui kaip svarbu yra tausoti vandenį ir atsakingai jį naudoti.

Džiaugiamės, kad ir mūsų gimnazistai neabejingi globalinėms problemoms ir nuolat dalyvauja įvairiose akcijose, renginiuose, skirtuose atkreipti dėmesį į visiems mums svarbius dalykus. Šiais metais 4-ų ir 5-ų klasių mokiniai drauge su mokytojomis S. Smilgevičiūte ir V. Janušiene  entuziastingai prisidėjo prie šios akcijos ir pamokų metu žiūrėjo video, spalvino vandens mandalą (universalus, holistinis pasaulio vienovės, sveikatos ir sėkmės simbolis),  kūrė pasižadėjimus ką  jie ketina daryti siekiant dar atsakingiau ir taupiau vartoti vandenį. Tariame nuoširdų ačiū kūrybingiems ir išradingiems mokiniams bei jiems talkinusioms mokytojoms ir tikime, kad visi kartu mes galime daug... .


ENO TINKLO PASAULINĖ AKCIJA- 

“LIGHTS FOR FRIENDSHIP”

Jau trečius metus iš eilės ENO (Environment online) pasaulinis mokyklų ir bendruomenių tinklas tvarumui gerinti, pakvietė dalyvius iš viso pasaulio prisijungti prie jau tradicija tapusios akcijos “ Lights for friendship”. 

Šių dienų pasaulyje draugystė, bendradarbiavimas, palaikymas, empatija kaip niekad svarbūs visiems mums, nes mes esame to pasaulio dalis, kuris šiuo metu susiduria su viską  niokojančiais karais ir kitais sudėtingais iššūkiais, pasaulio, kuriame kas dieną žūsta nekalti žmonės. Todėl mums labiau nei bet kada reikia skirti kuo daugiau dėmesio gerumui ir pasaulinės draugystės puoselėjimui, kad Žemėje vėl įsivyrautų  taika ir ramybė. Turime  atsiminti: draugas yra dovana, o mes dovanojame save. 

Kaip ir kasmet, akcijos vienas iš pagrindinių tikslų skatinti mokinių kūrybiškumą, novatoriškumą, bendruomeniškumą gaminant žibintus iš pakartotinai panaudojamų medžiagų. ENO organizuojama akcija sulaukia didelio dalyvių iš viso pasaulio susidomėjimo ir šie metai ne išimtis-mokiniai net iš 35 šalių gamino žibintus net keturiuose kontinentuose ir įžiebė juos gruodžio 1d. 

EKO mokyklų tinklas (net 32 ugdymo institucijos) taip pat aktyviai įsitraukė į šią akciją ir labai džiugu, kad mokyklos, lopšeliai-darželiai iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Mažeikių ir kitų miestų bei miestelių dalyvavo šioje akcijoje, gamino žibintus ir skleidė žinią pasauliui: “draugystė ir šviesa nugalės”.

 Džiaugiamės, kad Prezidento Valdo Adamkaus mokiniai noriai prisijungė prie šios akcijos ir pagamino daug gražių bei įdomių žibintų. Tariame nuoširdų ačiū vaikams gaminusiems žibintus ir  mokytojoms prisidėjusiomis prie šio kūrybinio proceso. 

 

 


ENO tinklo organizuota akcija “ENERGY AWARENESS WEEK”

Šių metų spalio 9-13 d. mūsų gimnazijos 6-7 kl. mokiniai dalyvavo ENO tinklo organizuotoje akcijoje “Energy awareness week”, kurios pagrindinis tikslas buvo atkreipti dėmesį į suvartotos energijos kiekį, jos taupymo būdus, tvaresnį ir efektyvesnį jos naudojimą. Akcijos iššūkis ir klausimas skambėjo taip: “How can you be more energy smart and on-time?”. Žinoti energijos taupymo būdus yra svarbu tiek aplinkos, tiek ekonominio efektyvumo, tiek ilgalaikės energetikos sistemos stabilumo požiūriu. Tai gali padėti sumažinti išteklių sunaudojimą, sumažinti taršą ir prisidėti prie tvarios energetikos ateities kūrimo. Naujas idėjas, mintis gimnazistai mėgino perteikti savo sukurtuose plakatuose, piešiniuose, kituose darbuose.

Dar viena ENO tinklo (pasaulinis bendruomenių ir mokyklų tinklas tvarumui gerinti)  veikla prie kurios prisidėjo mūsų gimnazistai tai dalyvavimas tarptautiniame ENO projekte, kuris skirtas pradinio ir vidurinio ugdymo mokiniams stebėti klimato kaitą, fiksuoti pokyčius kasmet vykstančius gamtoje, nuolat juos lyginti, analizuoti ir daryti tam tikras išvadas.  Tradiciškai projektas vyksta 5-ą ir 43-ią metų savaitę. Šį karta projekte dalyvavo 5a kl. mokiniai ir jiems talkino biologijos mokytoja Simona Smilgevičiūtė. Kaip jau įprasta, visos savaitės metu mokiniai stebėjo žemiausią, aukščiausią ir vidutinę dienos temperatūrą, fiksavo oro drėgnumą, vėjo stiprumą, kritulių kiekį, bei tyrinėjo debesuotumą ir debesų tipus. Dar viena užduotis, kurią mokiniai turėjo atlikti orų stebėjimo savaitės metu-  įamžinti gražiausias akimirkas gamtoje, kurių šiais metais tikrai netrūko.

Projekto pabaigoje gimnazistai drauge su mokytoja aptarė gautus rezultatus, palygino juos su rezultatais užfiksuotais žiemą ir pasidžiaugė gražiausiais rudens vaizdais užfiksuotais įvairiose Kauno apylinkėse. Didelis ačiū jauniesiems 5 a kl. gimnazistams ir jų auklėtojai Simonai Smilgevičiūtei😊.

 

 

 

 

 

MEDŽIŲ SODINIMO AKCIJA „PLANT AND CARE FOR PEACE“ RUGSĖJO 21 d.- PASAULINĘ IR TAIKOS DIENĄ……. 

 

Kiekvieną rudenį, rugsėjo 21 d. pasaulinis mokyklų ir bendruomenių tinklas tvarumui gerinti (ENO) drauge su JTO kviečia visus, kurie neabejingi Žemės žaliojo rūbo puoselėjimui prisijungti prie jau gražia tradicija tapusios akcijos – “Plant and Care for Peace”. Rugsėjo 21 d. ne šiaip diena, o Pasaulinė Taikos diena, kurią mini 193 pasaulio šalys. Ši diena yra skirta didinti supratimą apie taiką, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir siekti pasaulinės taikos. Pasaulinė taikos diena yra svarbi, nes primena žmonėms apie būtinybę išsaugoti taiką pasaulyje, užkirsti kelią karui ir konfliktams, bei spręsti tarptautinius ginčus diplomatiniu būdu. Ji taip pat skatina visuomenės sąmoningumą apie humanitarines krizes ir problemas, susijusias su taika ir saugumu pasaulyje. Šių metų Pasaulinės Taikos dienos tema: ”Įgalinti kitą kartą”. Pagrindinis dėmesys skiriamas esminiam jaunimo vaidmeniui skatinti  demokratiškumą ir užtikrinti, kad jauno žmogaus balsas  būtų išgirstas ir įtrauktas į sprendimus, turinčius didelį poveikį jo pasauliui. Ne mažiau svarbus jauno žmogaus vaidmuo sprendžiant klimato krizę. Jaunimas paveldės klimato kaitos pasekmes, todėl mūsų pareiga yra suteikti jiems žinias, bei atverti galimybes aktyviai veikti ir siekti pokyčių saugojant mūsų planetą.  

Šį rudenį Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija ir vėl pakvietė bendruomenės narius prisijungti prie medžių sodinimo akcijos „Plant and Care for Peace“. Medelius sodino mokytojai, mokiniai, mokinių tėveliai. Smagu, kad prie akcijos prisijungė ir kitos EKO tinklo narės: Kauno lopšelis-darželis “Ežiukas”, Kulautuvos pagrindinė mokykla, Mažeikių lopšelis-darželis “Eglutė”, Papilės Simono Daukanto gimnazija, Šlienavos pagrindinė mokykla ir Tirkiliškių lopšelis-darželis. Džiaugiamės visais prisijungusiais prie šios gražios akcijos, tariame nuoširdų ačiū, o medeliams linkime sėkmingai augti ir puošti mūsų kraštą😊. 

 

 

 

 

 

#EarthIsCallingActNow 

 

DIDŽIAUSIAS IR ILGIAUSIAS PASAULINIS NUOTOLINIS RENGINYS, SKIRTAS PASAULINEI APLINKOS DIENAI PAMINĖTI  

 

„Neapgalvoti žmonijos veiksmai smarkiai sužlugdė mūsų planetą. Nepaprastoji klimato situacija, gamtos nykimas ir mirtina tarša kelia grėsmę mūsų namams, augalijai ir gyvūnijai. Mūsų gyvybei, ramybei ir gerovei iškilo grėsmė, kuri matoma ir jaučiama kaip niekada anksčiau. Tačiau ši degradacija nėra neišvengiama. Turime galios ir žinių, kad sumažintume žalą gamtai ir atkurtume Žemę – jei veiksime dabar!“- tokiomis mintimis pasidalino ACTNOW - nevyriausybinė Indijos organizacija kviesdama į ilgiausią nuotolinį, pasaulinį renginį EARTH IS CALLING. ACT NOW! Renginio tikslas suburti viso pasaulio bendruomenę, kuri neabejinga planetos likimui, kuriai rūpi Žemės likimas ir klimato pokyčiai joje, nes birželio 5 d. –Pasaulinė Aplinkos diena.  Veikti turime dabar, kad išsaugotume žemę ateities kartoms ir padėtumėte įveikti trigubą planetos krizę: klimatą, taršą ir biologinės įvairovės nykimą. 

Kaip ir praėjusiais metais, 2023 m. birželio 4-5 d. įvyko pasaulinis 24 val. trukmės nuotolins renginys, skirtas  Pasaulinei Aplinkos dienai paminėti akcentuojant plastiko naudojimo mažinimą ir jo daromą žalą mūsų planetai. Renginį  organizavo:  ACTNOW- nevyriausybinė Indijos  organizacija drauge su ENO pasauliniu mokyklų ir bendruomenių tinklu tvarumui gerinti, Treebuddy.Earth organizacija, Suomijos Plant and Care for Peace (Pacfpeace) organizacija, Nature Education Society of Taiwan (NEST) Taivano NVO ir The POP World Sustainable Development Forum (WSDF), JAV.  

 

Renginio vedėjai Rajiv K Shrivastava (Indijos ACTNOW NGO įkūrėjas), JK Singh (Indijos Brookfield tarptautinės mokyklos direktorius), Jamie Herreli (žinių diktorė iš Filipinų, Miss Visata 2014), Rony Antony (ENO koordinatorius iš Taivano) be paliovos kalbino renginio garbės svečius, vedė diskusijas, dalinosi įvairia video medžiaga, skaidrėmis. Renginyje dalyvavo dalyviai net iš 77 šalių (tam tarpe ir Lietuvos), garbės svečiai iš viso pasaulio: Jungtinių Tautų generalinė sekretorė, JT Aplinkosaugos programos direktorė INGER ANDERSON, NATALIA ALEKSEEVA (Jungtinių Tautų Aplinkosaugos programos koordinatore), MANAV SINGLA (Brookfield tarptautinės mokyklos prezidentas), DESTINY WAGNER (Miss Visata 2021m.), ERIK SOLHEIM (Jungtinių Tautų sekretorius), IVAN RANSOM - tvarumo ambasadorius iš Meksikos, ENO įkūrėjas MIKA VANHANEN, KAIJA SARAMAK (ENO valdybos pirmininkė), MINA SUE ChOI (Mis Žemė 2022) 

 ir daugelis kitų.  

 Visą parą be perstojo vykęs renginys buvo skirtas atkreipti visų mūsų dėmesį į plastiko ir jo gaminių žalą gamtai, taip pat kaip svarbu tinkamai jį rūšiuoti ir perdirbti. Nebuvo pamiršti ir darnaus vystymosi tikslai ir efektyvūs būdai juos įgyvendinti, tvarumo tobulinimas, bei vienu iš svarbiausių darnaus vystymosi tikslų - klimato apsaugos veiksmai.   

Mūsų gimnazija aktyviai prisidėjo prie renginio: tiek mokiniai, tiek mokytojai dalyvavo jame. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos tarptautinio Erasmus + projekto ES4SS nariai  aktyviai įsitraukė į siūlomas projekto organizatorių veiklas. Keletas mokinių kūrė video apie plastiką, jo taršą ir prevencines priemones stabdančias taršą. Kai kurie iš jų gamino plakatus, kūrė eilėraščius apie plastiką ir jo daromą žalą pasitelkdami dirbtinį intelektą į pagalbą bei juos įgarsino. ENO tinklo koordinatorė Lietuvoje darė pranešimą tema “ENO activities in Lithuania, 2023”.  Džiaugiamės, kad vienas mūsų mokinių kurtas video buvo atrinktas ir parodytas pasaulinio renginio metu, kurį stebėjo žiūrovai net iš 77 šalių!!! 

Visi mokinių darbai buvo nusiųsti renginio organizatoriams. Už aktyvias veiklas visi dalyviai bus apdovanoti tarptautiniais sertifikatais.   

Smagu, kad ir mūsų gimnazija galėjo prisidėti prie šio svarbaus renginio mokinių darbais. Didžiuojamės suteikta galimybe atstovauti Lietuvai dalyvaudami pasauliniame renginyje ir skleisti žinią apie mūsų gimnazijoje vykdomas veiklas.  
By Smilė Matekonytė and Artificial InteIligence 

President Valdas Adamkus gymnasium, Lithuania 

 

POEM 

Beating plastic pollution 

In a world so cool and full of glee, 

 We need to fight the plastic, you see. 

 It's time to join our hands and say,  

"Let's beat plastic pollution today!" 

 

Plastic bags and bottles everywhere, 

They harm our planet, it's just not fair. 

Animals suffer, the Earth gets sick,  

We gotta act quick, and do the trick! 

 

Reduce, reuse, recycle, too 

Simple steps that we can all do 

Bring your own bag when you go to the store, 

And say "no thanks" to plastic, we want no more! 

 

Let's use paper straws instead of plastic 

And carry a reusable bottle, fantastic! 

Pick up litter, keep our beaches clean, 

Together we can make a green routine. 

 

Plastic pollution is a big fight, 

But we're not scared, we'll shine so bright 

Let's spread the word, tell all our friends 

Together we can make amends. 

 

Our future's in our hands, you see,  

We're the generation that can set it free.  

With small actions and big dreams,  

We'll beat plastic pollution, it's not what it seems! 

 

So come on, kids, let's take a stand 

Hold our planet with love in our hand. 

We'll make a difference, one step at a time, 

And show the world our rhythm and rhyme! 

 

Beat plastic pollution, let's make it cool, 

For our oceans, our wildlife, and every school 

We're superheroes with power and might, 

Saving the Earth, spreading love and light! 

 

 

 

 

 

 
SODINAME MEDŽIUS „PLANT AND CARE FOR PEACE“ SU ENO-PASAULINIU MOKYKLŲ IR BENDRUOMENIŲ TINKLU TVARUMUI GERINTI

 

Jau penktą kartą mūsų gimnazijos gimnazistai drauge su ENO-pasauliniu mokyklų ir bendruomenių tinklu tvarumui gerinti prisijungė prie puikios iniciatyvos-medžių sodinimo akcijos. Akcija prasidėjo balandžio 22 d. ir tęsis iki birželio 5d. Ši akcija prasidėjo 2004m. ir daugiau nei 10 000 mokyklų iš viso pasaulio (157 šalių) pasodino net 30 milijonų medžių per visus tuos metus! “Medžių sodinimas yra tikras žygdarbis”,- kaip teigia akcijos iniciatorius Mika Vanhanen.

Šiais metais, Valstybinių miškų urėdija pakvietė gamtai neabejingus piliečius į „Nacionalinį miškasodį“ – kasmetinę medžių sodinimo šventę, rengiamą visuose 26-iuose urėdijos regioniniuose padaliniuose balandžio 29 d. Miškinkams pavyko įveikti ir apsodinti rekordinį skaičių naujų miškų – net 800 ha, kuriuose pasodinta tiek medelių, kiek Lietuvoje gyventojų – 2,8 mln.

Mūsų mokyklos 7C ir 7D klasių mokiniai dalyvavo miškasodyje Padauguvos girininkijai priklausančiose valdose. Iš viso tą dieną toje vietoje buvo apsodintas 2,9 ha plotas. Talkoje kartu su mokiniais dalyvavo dar 80 žmonių ir visi kartu pasodino 1500 ąžuolų, 2000 liepų ir 4200 pušų.

Nuoširdus ačiū gimnazistams, mokytojams ir visiems, kurie būdami neabejingi Žemės  ir jos žaliojo rūbo ateičiai sudalyvavo šitoje akcijoje ir pasodino tokį gausų medžių skaičių.

 

 

 

 

 

 

KOVO 22-OJI   -  PASAULINĖ VANDENS DIENA, KURIĄ ENO MINI KARTU SU JUNGTINIŲ TAUTŲ ORGANIZACIJA 

 

Kovo 22-oji - Pasaulinė vandens diena. šią dieną  ENO (Pasaulinis mokyklų ir bendruomenių tinklas tvarumui gerinti) mini drauge su Jungtinių Tautų organizacija. Šių metų tema   “Be the change you want to see in the world”, skirta atkreipti dėmesį į geriamo vandens trūkumą mūsų planetoje, taip pat paaiškinti,  kodėl yra taip svarbu jį tausoti ir taupyti.  

Lietuva yra viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kuri turi dideles gėlo požeminio vandens atsargas. Tačiau taip yra ne visur.  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis  beveik 2 mlrd. pasaulio žmonių neturi galimybės gauti švaraus geriamo vandens.  

Minint Pasaulinę vandens dieną  Jungtinės Tautos ragina nedelsti ir spręsti vandens krizės problemas dabar pat. Tai reiškia, kad kiekvienas iš mūsų turime prisidėti prie švaraus vandens išsaugojimo ateities kartoms: tausoti vandenį bei rūpintis, kad vanduo nebūtų teršiamas. 

Džiaugiamės, kad ir mūsų gimnazistai neabejingi globalinėms problemoms ir noriai dalyvauja įvairiose akcijose, renginiuose, skirtuose atkreipti dėmesį į visiems mums svarbius dalykus. Šiandien 6c ir 6d bei pradinių klasių mokiniai prisiminė seną pasaką apie mažiausią pasaulyje paukštelį kolibrį, kuris savo mažu snapeliu bandė gesinti gaisrą.  

Kolibris - šių metų Pasaulinės vandens dienos simbolis, kuriuo siekiama parodyti, kad kiekvienas iš mūsų, nesvarbu, mažas ar didelis, gali prisidėti prie planetos ir jos žaliojo rūbo saugojimo. Pamokų metu mokiniai drauge su mokytojomis Alina, Vilmante ir Vita žiūrėjo video, piešė plakatus, bei aptarė, kaip galime prisidėti prie vandens tausojimo ir saugojimo. Ačiū kūrybingiems ir išradingiems mokiniams bei jiems talkinusioms mokytojoms.  


 

 

ENO ORŲ STEBĖJIMO SAVAITĖ (SAUSIO 30d.-VASARIO 3d.) ir PASAULINĖ VIRTUALI MAISTO PARODA SKIRTA ANKŠTINĖMS DARŽOVĖMS

 

Kaip ir kasmet mūsų gimnazijos gimnazistai dalyvavo tarptautiniame ENO tinklo (pasaulinis bendruomenių ir mokyklų tinklas tvarumui gerinti) projekte, kuris skirtas pradinio ir vidurinio ugdymo mokiniams stebėti klimato kaitą, fiksuoti pokyčius kasmet vykstančius gamtoje, nuolat juos lyginti, analizuoti ir daryti tam tikras išvadas.  Tradiciškai projektas vyksta 5 ir 43 metų savaitę. Šį karta projekte dalyvavo 5a ir 5c klasių mokiniai ir jiems talkino biologijos mokytoja M.Mažeikienė. kaip ir visada, visos savaitės metu mokiniai stebėjo žemiausią, aukščiausią ir vidutinę dienos temperatūrą, fiksavo oro drėgnumą, vėjo stiprumą, kritulių kiekį, bei tyrinėjo debesuotumą ir debesų tipus. Dar viena užduotis, kurią mokiniai turėjo atlikti orų stebėjimo savaitės metu-  įamžinti gražiausias akimirkas gamtoje, kurių šiais metais tikrai netrūko.

Projekto pabaigoje gimnazistai drauge su mokytoja aptarė gautus rezultatus, palygino juos su rezultatais užfiksuotais rudenį ir pasižiaugė gražiausiais žiemos vaizdais užfiksuotais įvairiose Kauno apylinkėse. 

Dar viena veikla į kurią noriai įsitraukė mūsų gimnazistai-pasaulinė virtuali nuotraukų paroda skirta atkreipti dėmesį į ankštines daržoves. Jungtinė Tautų Ansamblėja 2019 m. vasario 10d. paskelbė šią dieną pasauline ankštinių daržovių diena.  Pagrindinis tikslas paminint šią dieną yra atkreipti dėmesį ankštinių daržovių naudą gamtai (ypatingai dirvožemiui), bei didinti visuomenės sąmoningumą apie ankštinių augalų kaip tvaraus maisto produktų naudą žmogaus mitybai ir jį supančiai aplinkai. Ankštinės daržovės yra ne tik prisotintos baltymais, kurie yra reikalingi kiekvieno iš mūsų mitybai, bet ir didina dirvožemio derlingumą ir tuo pačiu prisideda prie klimato kaitos sumažinimo.

Na o gimnazistai dalyvaudami pasaulinėje virtualioje parodoje turėjo pagaminti ir įamžinti pasigamintą patiekalą iš ankštinių daržovių ir nusiųsti nuotrauką akcijos organizatoriams. Gražiausios nuotraukos bus atrinktos ir pristatomos Rytų Suomijos universiteto “Tvaraus maisto” mugėje vasario 10d.

Tariame nuoširdų ačiū visiems dalyvavusiems orų stebėjimo savaitėje, pasaulinėje virtualioje parodoje skirtai ankštinėms daržovėms ir linkime daug  kūrybinių idėjų dalyvaujant kituose projektuose.

 

 

 

ENO TINKLO PASAULINĖ AKCIJA-PROJEKTAS

“ŠVIESA TAIKAI”

 

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais pasaulinis bendruomenių ir mokyklų tinklas  ENO (Environment Online) organizavo pasaulinę akciją-projektą “LIGHT FOR PEACE”. Akcijos vienas iš tikslų skatinti mokinių kūrybiškumą gaminant žibintus iš pakartotinai panaudojamų medžiagų, bei akcentuoti, kokia svarbi yra šviesa kiekvienam iš mūsų ir kokie yra galimi jos tausojimo būdai. 

Akcija įvyko 2022 m. gruodžio 2 d. 17.00  val. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos kieme nušvito daugybė žibintų. Įsijungiant į projektą - akciją siekėme sukurti šviesos grandinę, kuri apimtų visą pasaulį ir neštų šviesą ir taiką visiems kenčiantiems žmonėms, o ypatingai tiems, kurie nenuilstamai kovoja už Ukrainos laisvę ir taiką.  Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija - Lietuvos EKO mokyklų tinklo ir ENO tinklo veiklų koordinatorė Lietuvoje prie šios akcijos ragino prisijungti ir kitas Lietuvos EKO mokyklų tinklo nares. Džiaugiamės išaugusiu susidomėjimu tinklo veiklomis ir tuo, kad ši akcija padėjo susimąstyti apie vertybes ir paskatino bendruomenių kūrybiškumą. Tariame nuoširdų ačiū vaikams,  gaminusiems žibintus ir jų mokytojoms, prisidėjusiomis prie šio kūrybinio proceso. Akcijoje dalyvavo mažieji gimnazistai ir jų mokytojos: Rasa Bieliūnaitė, Aušra Morozienė, Viktorija Kirliauskienė ir Virginija Sakalauskienė.

 

Gimnazijos Naujienos
Paskutinę žiemos dieną dalinamės žiemiškomis baltomis kūrybinėmis akimirkomis
Paskutinę žiemos dieną dalinamės žiemiškomis baltomis kūrybinėmis akimirkomis
11a ir 11b klasės mokiniai lankėsi VDU ŽŪA karjeros renginyje
11a ir 11b klasės mokiniai lankėsi VDU ŽŪA karjeros renginyje
Mitybos kabinete jau vyksta pasiruošimo šv. Velykoms darbai: užvirė veikla velykinių dekoracijų dirbtuvėse
Mitybos kabinete jau vyksta pasiruošimo šv. Velykoms darbai: užvirė veikla velykinių dekoracijų dirbtuvėse
Vasario 15 dieną  Kauno
Vasario 15 dieną Kauno "Saulės" gimnazijoje vyko Respublikinis anglų kalbos konkurso 9–10/I–II gimnazijos klasių savivaldybės etapas
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16-ąją - pasitinkame kūrybiškai ir šventiškai.
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16-ąją - pasitinkame kūrybiškai ir šventiškai.
Sportas - sveikata!
Sportas - sveikata!
Judėjimo savaitės tema dailės pamokoje
Judėjimo savaitės tema dailės pamokoje
Visą vasario mėnesį 5-ų ir 10-ų klasių mokiniai gamtos mokslų  ir biologijos žinias gilino ne mokyklos suole, o miške
Visą vasario mėnesį 5-ų ir 10-ų klasių mokiniai gamtos mokslų ir biologijos žinias gilino ne mokyklos suole, o miške
Jauniausių dailės būrelio mokinukų piešiniai. Laukiam spalvų, laukiam pavasario.
Jauniausių dailės būrelio mokinukų piešiniai. Laukiam spalvų, laukiam pavasario.
Vasario antra savaitė - fizinio aktyvumo savaitė! Pasitikime pavasarį sveiki ir stiprūs
Vasario antra savaitė - fizinio aktyvumo savaitė! Pasitikime pavasarį sveiki ir stiprūs
Su mokinukais kūrėme grotažinį popierių įvairiomis technologijomis ir po to krapštėm, braižėm, raižėm grafikos kūrinius Užgavėnių tema
Su mokinukais kūrėme grotažinį popierių įvairiomis technologijomis ir po to krapštėm, braižėm, raižėm grafikos kūrinius Užgavėnių tema
"Kraujas- ne vanduo, širdis - ne akmuo"- štai tokiame renginyje dalyvavo 10-11 klasių mokiniai šią gražią Šv. Valentino dieną

 

Paskutinę žiemos dieną dalinamės žiemiškomis baltomis kūrybinėmis akimirkomis. Origami technika lankstėme baltus taikos balandžius, tapėme baltus objektus be baltų dažų, atlikome STEAM eksperimentus ir kūrėme sniegą, kuris plauna indus.
Rasa Staskonytė
 
 
 
 

 

11a ir 11b klasės mokiniai lankėsi VDU ŽŪA karjeros renginyje. Mokiniai turėjo galimybę išgirsti įvairių specialistų sėkmės istorijas, pabendrauti su žemės ūkio bendrovių atstovais, pažinti profesijas, kurios šiandien labai reikalingos.
Mokytoja Jolanta Čėsnienė
 
 
 

 

Mitybos kabinete jau vyksta pasiruošimo šv. Velykoms darbai: užvirė veikla velykinių dekoracijų dirbtuvėse. 5-7 klasių mokiniai gamina dekoracijas, skirtas papuošti interjerą. Vaikai mokėsi išpūsti kiaušinį, iškepti, o kiaušinio lukštą, naudojant antrines žaliavas, sukauptus svogūnų lukštus, natūralias aronijų uogas, numarginti.
Mokytoja Jolanta Čėsnienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Vasario 15 dieną Kauno "Saulės" gimnazijoje vyko Respublikinis anglų kalbos konkurso 9–10/I–II gimnazijos klasių savivaldybės etapas, kuriame dalyvavo 9b klasės mokinė Deimantė Tviragaitė ir 10a klasės mokinys Vytenis Mikalauskas. Mūsų gimnazijos mokiniai sėkmingai pasirodė atlikdami kūrybinio rašymo ir kalbėjimo dialogu bei monologu užduotis. 9b klasės mokinė Deimantė Tviragaitė tapo laureate ir atstovaus gimnazijai šalies etape. Sveikiname ir didžiuojamės mūsų šauniais gimnazistais, o Deimantei ir toliau linkime kuo didžiausios sėkmės.
Anglų kalbos mokytojos Rita Jakinevičienė ir Danguolė Navickienė

 

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16-ąją - pasitinkame kūrybiškai ir šventiškai.
Kviečiame pasidžiaugti dailės parodos "Aš Lietuva" darbais, kurių autoriai 8-10 klasių mokiniai.
Dailės mokytoja Virginija Tamošiūnienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Sportas - sveikata!
Taip sako judrieji mūsų ketvirtokai ir jų mokytoja Viktorija Kaušienė
Dailės mokytoja Diana Liutkevičienė
 
 
 
 
 
 

 

Judėjimo savaitės tema dailės pamokoje.
6b kl. mokiniai
Mokytoja Diana Liutkevičienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Visą vasario mėnesį 5-ų ir 10-ų klasių mokiniai gamtos mokslų ir biologijos žinias gilino ne mokyklos suole, o miške. Kartu su valstybinių miškų urėdija organizuojamos pamokos miške leidžia mokiniams iš arčiau susipažinti su augalais, gyvūnais bei geriau pažinti miške vykstančius procesus.
Mokytojos Milda Mažeikienė ir Simona Smilgevičiūtė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Jauniausių dailės būrelio mokinukų piešiniai. Laukiam spalvų, laukiam pavasario.
Mokytoja Indrė Makūnienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Vasario antra savaitė - fizinio aktyvumo savaitė! Pasitikime pavasarį sveiki ir stiprūs. Fizinis aktyvumas stiprina ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą! Kuo aktyvesni būsime, tuo laimė ir šypsenos dažniau mus aplankys. Mūsų mažieji mokinukai šiandien ne tik aktyviai pasportavo su visuomenės sveikatos specialiste Simona Smilgevičiūte, bet ir išsiaiškino, kaip fizinis aktyvumas stiprina visą žmogaus kūną. Skirkite laiko fiziniam aktyvumui ir būkite sveiki!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Su mokinukais kūrėme grotažinį popierių įvairiomis technologijomis ir po to krapštėm, braižėm, raižėm grafikos kūrinius Užgavėnių tema. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo 0b vaikai, o pirmokas Evijus sukūrė plakatą.
Gražaus švenčių maratono!
Rasa Staskonytė
 
 
 
 
 
 

 

"Kraujas- ne vanduo, širdis - ne akmuo"- štai tokiame renginyje dalyvavo 10-11 klasių mokiniai šią gražią Šv. Valentino dieną. Lietuvos sveikatos mokslų universitete mokiniai klausė paskaitų apie širdį, jos darbą, taip pat atliko įvairias praktines užduotis. Kol mokiniai gilino biologijos žinias, mokytojai aplankė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto veterinarijos akademijos muziejų, klausėsi įdomių pasakojimų, susipažino su veterinarijos mokslų subtilybėmis.
Mokytoja Milda Mažeikienė